2015. április 21., kedd

Egy fűszertartó polc új ruhája

Hónapokkal ezelőtt egy lomizás alkalmával leltem rá erre a pirinyó fűszertartó polcra. Igaz volt egy kis szépséghibája, mert az éleknél a lakkozás felhólyagosodott, de gondoltam egy kis törődés után nagyon jól fog mutatni a hobbiasztalom feletti falon. Elterveztem, hogy majd telepakolom a cérnáimmal, varráshoz használt kellékeimmel. Megvásároltam, hazahoztam és félretettem, hogy amikor időm lesz rá gatyába rázom. Beköszöntött a tél és bevallom már nem volt kedvem kint a garázsban kapargatni, csiszolgatni  a festéket. Teltek múltak a hetek és a sok elfoglaltságom mellett valahogy háttérbe szorult a polcocska csinosítása.


 Múlthéten azonban szöget ütött a fejembe, hogy ideje lenne rendbe hozni a polcot, ugyanis a KIK-ben apró méretű csatos üvegekbe botlottam. Pirinyó kis cukorfalatok 180 Ft/db áron, méretben pedig pont a fűszertartó polcocskára illenek. Nem volt más hátra, nekifogtam rendbe szedni a polcot.



Hőlégfúvóval és spaklival eltávolítottam a lakkréteg nagyobb részét. Ahol már eleve felhólyagosodott, ott könnyű dolgom volt de akadtak nagyon makacs részek azért Bálint még csiszolóval is alaposan átfutott rajta. Zománcfestékből kikevertem egy világosszürke színt, amivel összesen 3 rétegben festettem le. 


Pici csiszolás és már mentek is rá a mindenféle aprósággal megtöltött csatos üvegecskék, cérnák, csipkeszalagok.
(A csupa-fehér hálóban fotóztam, így a képek visszaadják az eredeti színt)


Még gondolkodom valami mintán vagy esetleg feliraton, amivel jobban fel lehetne dobni...
de azt hiszem erre aludnom kell még párat :)




2015. április 19., vasárnap

Hálás vasárnap

Amiért hálás vagyok:

♥ eperültetés ♥napsütés ♥anyánál lenni ♥ sok-sok beszélgetés ♥ madárcsicsergés ♥ vendégvárás ♥ mosoly ♥ régiségvásár ♥ megnyugtató tanácsok ♥ ibolya illat ♥ végre bevasalni a sok-sok vasalni-valót ♥ eső ♥ árvácska ♥ barátok ♥ virágillat ♥ reggeli kávék ♥ rendben hazaérkezés ♥ fűnyírás ♥ internet ♥ aprónépek a házban ♥ barangolás ♥ tervezgetés ♥ levendula ♥ süti-sütés ♥ babarózsa ♥  polcfestés ♥ alvás ♥ együtt-levés ♥ pitypangok a kertben ♥ sziklakerti virágok ♥ 

Ti miért vagytok hálásak?


2015. április 14., kedd

Kerti napló

Nagyon régen hoztam képes beszámolót kerti ügyekben a blogon, pedig kattintgattam a géppel mostanában. Végre megérkezett a jó idő és egyre több időt töltök kint a szabadban. Persze kinti munka is akad bőven, de szívesen is vagyok kint a ragyogó napsütésben. Megejtettük az idei első "fűnyírást" is. Két órán keresztül nyírtam a füvet, a végére már a nyelvem is lógott, de tudjuk be ezt a nehezített körülményeknek. Persze még ugyan ennyi hátra van... :D  A veteményes felásva, átkapálva, felgereblyézve. Már csak a beültetésre vár. No nem tervezek bele túl sok mindent, lesz egy kis saláta, spenót, cékla, később pedig paradicsom, paprika. Talán majd jövőre bővítjük a repertoárt. 
Gyümölcsfák már lepermetezve. Próbálkozhatok én itt a biotermesztéssel, de ami nem megy, azt nem kell erőltetni. Tavaly a 10 gyümölcsfáról összes ha 2 szem gyümölcsöt ettünk, akkor sokat mondok. Szegény fákat megtámadta mindenféle "átok" ami csak egy gyümölcsfát megtámadhat. Kikértem hát papóm véleményét -hisz mégis csak ő a legidősebb kertész a családban - és így már mi is permetezünk. Remélem idén gyorsak voltunk és még csírájában elfojtottuk a bajt! :) No de nézzünk szét a kertben egy kicsikét! 

Csendes záporok idején a kertben svédasztallal várjuk vendégeinket 


Itt pedig még nagyban elmélkedem, hogy bizony füvet kénye nyírni... 


 ... no meg mást is, mert milyen jó, hogy nekünk körbekerített rétünk van! :)


Tavaly ilyenkor már elvirágzott.
Most kicsit késik, de nemsokára virágot bont a babarózsa ♥


Van ami már szirmait bontogatja.
Itt például a meggy 


Cseresznye


Van ami újra előbújt.
Tavalyi snidling...


Tavalyi petrezselyem


Az ősszel ültetett málnatövek is levelet bontottak már.
Kedves szomszédasszonyunktól pedig pár hete kaptunk az ősszel ültetettek mellé 
három tő folyton termőt is.



Ősszel sok-sok eperbébit ültettem el. Pontosan 26 tövet.
 6 db ugyan kifagyott a télen, de most pótoltuk a fű között megbújt pici eperpalántákkal :) 


 A korábban kiültetett évelő virágok is szépen sorban bújnak elő.
A krizantémok szinte mind egytől egyig előbújtak.


Nagy örömömre a hortenzia is előbújt, mert azt hittem nem marad meg mert tavalyi kiültetése után pár nappal hatalmas jégeső esett, majd minden levelét eldobta. 


Természetesen ültettem is kicsikét.
Minden edényben ázsiai boglárka gumó csücsül :)



Szerencsére az elmúlt napokban jó időben nem volt hiány.
Árnyékban


A csini csizmám munka után már nem annyira patent, de sebaj! Lényeg, hogy hasznos! :)


2015. április 12., vasárnap

Hálás vasárnap

Amiért hálás vagyok:

♥ húsvét ♥ mamiékat hozni-vinni ♥ finom ételek ♥ csomag ♥ leveleket kapni ♥ pici fityegők ♥ selejtezés ♥ reggeli kávé ♥ hobbikuckó átrendezve ♥ tervek ♥ paradicsom palántácskák ♥napsütés ♥ kertben ügyködés ♥ telefon ♥ viberezni ♥ madarak a kertben ♥ sok-sok tennivaló után fáradtan az ágyba dőlni ♥kézzel írott levelet és képeslapot kapni ♥ mintás pici szalvéták ♥  torna ♥ málnatövek ♥ tulipán a mamától ♥ virágok ♥ pozitivitás ♥ lomolás ♥ helyrehozott gépem ♥

Ti miért vagytok hálásak?

2015. április 6., hétfő

Húsvét az otthonunkban 2015

A tavalyi évben nagyon szerettétek a "húsvét az otthonunkban" című képes blogbejegyzést. A mai napig az egyik leglátogatottabb bejegyzések közé tartozik, ezért ez idén sem maradhat el! Jöjjön egy hasonló képes beszámoló! :)























2015. április 2., csütörtök

Vászontojás

Varrás közben mindig termelődik egy kis anyagmaradék, amit félreteszek „jó lesz még valamire” alapon. Nem szeretek pazarolni, ezért amit lehet, felhasználok. Ilyen anyagmaradékból született meg ez a natúr húsvéti tojás dekoráció is. 
Húsvétig van még idő elkészíteni!

Felhasznált anyagok:
·         polisztirol tojás (6,5cm)
·         anyag maradék csíkokra szabva
·         ragasztópisztoly
·         szalag/kötöző zsineg

A megmaradt anyagot felszabom (mivel a polisztirol tojásom 6,5 cm-es ezért 7 cm hosszú és 1,5-2 cm széles darabokra vagdostam) majd ezek után elkezdem felragasztani a tojásra úgy, hogy az anyag egyik végét a tojás aljához a másik végét a tetejéhez ragasztom. A következő anyagdarabot fedésben ráhelyezem az előző anyagra és szintén alul-felül ragasztózom. Ezt a műveletet addig ismétlem, addig folytatom míg végül körbe nem érek a tojáson és az egészet be nem fedem. Végül kötöző zsineggel, szalaggal díszítem.

Jó munkát kívánok!